Podvečerní ambulantní psychoterapeutická skupina

 

Od března 2018 otevíráme v rámci Denního sanatoria Fokus Praha novou ambulantní psychoterapeutickou skupinu, kterou povedou psychoterapeuti Jana Špinarová Dusbábková a Michal Karas.

 

PRO KOHO

Otevřená terapeutická skupina je určena pro klienty se závažným psychickým onemocněním, kteří mají zájem zažít podporu a sdílení svých obtíží v životě, mají zájem reflektovat své pocity a prožívané situace.

Vhodná je i pro ty, kteří jsou právě po hospitalizaci či prošli intenzivním léčebným programem a chtějí pokračovat v psychoterapii ambulantní formou. Čas skupiny je vhodný pro ty kteří potřebují léčbu skloubit s prací či studiem.

Diagnosticky se jedná o klienty s psychotickým onemocněním (F2...), poruchami nálady (F3…) a těžšími neurotickými obtížemi (F4...). Osobnostní problematika jako doprovodný fenomén výše zmíněných diagnóz není na překážku. Podmínkou pro práci ve skupině je schopnost pravidelně se účastnit, vztahovat se v bezpečném prostoru k druhým lidem a ochota otevřeně mluvit o sobě.

 

JAK

Skupina je koncipována jako verbální. Jako doplnění nabídneme také možnost pracovat pomocí kreativních terapeutických přístupů.

V rámci skupinové práce má klient možnost:

- porozumět svým aktuálně prožívaným potížím, blokům, symptomům

- skrze kontakt s druhými získat širší kontext svých vlastních problémů

- rozvinout schopnost přirozeně se vztahovat k druhým lidem

- naučit se přijímat i dávat podporu

- adekvátně integrovat nemoc a její projevy v rámci svého života

- rozpoznat a rozvinout svůj osobní potenciál

- zažít sebe jako součást fungujícího podpůrného celku

Věkově je skupina koncipována pro klienty cca od 18 do 40 let.

Veškeré péče v našem zařízení jsou hrazené zdravotními pojišťovnami.

 

ČAS A MÍSTO

Skupina poběží od února 2018 v Denním sanatoriu Fokus Praha, Meziškolská 2, Praha 6, vždy ve čtvrtek 16.15 – 17.45.

 

KONTAKT

Zájemci se mohou již nyní hlásit na telefon 233 354 547 (recepce denního sanatoria),
případně mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a domluvit si s výše zmíněnými terapeuty termín individuálního vstupního pohovoru.

 

Neváhejte se obrátit s dotazy na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte do Denního sanatoria v centru Břevnov. Děkujeme, těšíme se na shledání.

.