podpis do mailuSrdečně vás zveme na expozici Fokusu Praha na Designbloku 2018 ve dnech 25. – 29. října. Letos jsme připravili novou osvětovou a destigmatizační kampaň s názvem „NEŠKATULKUJME! NA ROVINU o duševním zdraví“, která na Designbloku odstartuje.

vystava seznam malyU příležitosti Světového dne duševního zdraví 10. října 2018 začíná kolektivní výstava děl výtvarníků se zkušeností s duševním onemocněním ve vstupní hale společnosti Seznam.cz.

Smyslem výstavy je poskytnout vedle uměleckého zážitku pracovníkům české internetové jedničky informace o problematice duševního zdraví.

 

 

beseda o lidskych pravechmalyBeseda o lidských právech a duševním zdraví. Diskutovat budou 10. října od 19,00 v Divadle Inspirace hosté: Milena Černá, Zuzana Durajová a Pavel Novák. Moderuje Studio 27. Přijďte!

 

 

 

ZMJ perexV sobotu 15. září proběhla akce Zažít město jinak, tentokrát ve Vratislavově ulici. Centrum Podskalí se i letos zapojilo do sousedských slavností.

perex terasaVe čtvrtek 27. září se na terase Centra Podskalí sešli odborníci, kteří spolupracují s Centrem duševního zdraví v Podskalí. Návštěvníci měli možnost nahlédnout do prostor, kde má multidisciplinární tým své zázemí, prohlédnout si novou denní místnost pro klienty a pro tento den si užít i terasu, která slouží jak pro konzultace, když je počasí nakloněno, tak pro chvíle odpočinku či krátké porady.          

 

 

bub 120 80

Program LEHČÍ ŽIVOT

v Centru Břevnov začíná 9.10.2018 - vždy v úterý od 13:30 do 14:45 hod.

Je určen lidem se zkušeností s duševním onemocněním a bude bezplatný.

atelier 120 80

Podvečerní projekt Atelier Fokus Art začal na jaře 2018

a všichni jsme si ho pochvalovali.

Nových 8 setkání nás čeká na podzim. Přihlásit se může kdokoli.

perex hvezdy pobyt

 Rekreanti ze sociálně terapeutické dílny Hvězdáři si skvěle užili pobyt v Řecké Leptokarii.

 

 

 

ZMJ 2018 perex

Vratislavka bude zase jinak a Centrum Podskalí Fokusu bude u toho!  V ulici budou lidé, jídlo, pití, mše, hudba, divadlo, dílny, bazar a hlavně potkávání a pokecávání na místech, kde ve zbytku roku stojí auta. Přijďte si pokecat, zazpívat, zatančit, nebo se třeba projít podvyšehradím a podskalím při historických procházkách! A pak je tu samosebou běh Vratislavkou. Prostě záříjová sobota, na které chcete být! Program zde.

 

 

pozvanka CDZ9malaCDZ 9 zve všechny své kolegy v oboru a v reformě na slavnostní otevření Centra duševního zdraví pro Prahu 9, které se uskuteční 20. září od 9:00 v prostorách CDZ 9 na Poliklinice Prosek . Akci zahájí tisková konference,  kterou pořádáme ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR,  k otevření pilotních CDZ.

 

 

výstava kolonamalyCentum duševního zdraví pro Prahu 8 představuje práce talentů, s nimiž má tu čest spolupracovat. Umělecká díla budou k vidění v Klubu V. Kolona Greendoors od 8.9. do 5.10. Slavnostní vernisáž proběhne 13. 9. ve 14:00.

 

letak 120 80

12 přednášek s diskusí pro veřejnost!

Přijďte kteroukoli středu od 17 do 18:30 hodin, začínáme 26.9.2018.

Díky podpoře Magistrátu vstup zdarma.