01 uvod 120

V pátek 18.9. jsme celý den snovali, splétali, šmodrchali a pavoučili

v zahradě Centra Břevnov.

Akce pro klienty i veřejnost se konala s podporou Magistrátu hl.m. Prahy.

Jan Pfeiffer Jak se za 30 let změnila psychiatrická péče v ČR a proč jsou lidé s duševním onemocněním stále společensky stigmatizováni? Podívejte se na rozhovor s Janem Pfeifferem, jedním ze zakladatelů Fokusu a komunitních služeb v oblasti péče o duševní zdraví, který byl hostem pořadu České televize – Události, komentáře (17. 9. 2020). Přepis rozhovoru je k dispozici po rozkliknutí článku.    

suicide005 512Z důvodu technických problémů u poskytovatele webhostingu omluvte, prosím, výpadky webů: tdz.cz, blaznis-no-a.cz, fokus-cr.cz.

Nemůžeme s tím nic dělat. Na opravách se nyní pracuje. Buďte prosím trpěliví.

TK k 30 letum prazskych komunitnich sluzebPraha, 15. 9. 2020 – Praha se připojila k právě probíhajícím celorepublikovým oslavám 30 let komunitních služeb v oblasti péče o duševní zdraví. Ty jsou nedílnou součástí již probíhající reformy psychiatrické péče a právě vznikajících center duševního zdraví. Hlavní město již během prázdnin podepsalo s Ministerstvem zdravotnictví ČR memorandum, ve kterém se zavázalo tyto změny aktivně podporovat. 

Konference k 30 letům pražských komunitních služeb v oblasti péče o duševní zdravíPraha, 15. 9. 2020 – V souvislosti s oslavami 30 let komunitních služeb v oblasti péče o duševní zdraví se uskutečnila 15. září 2020 výroční konference. Jejím cílem bylo zmapovat nejenom stávající stav komunitních služeb, ale i vytvořit základní rámec pro jejich budoucí vývoj a zasíťování v Praze.

Happening na Střeleckém ostrově k výročí 30 let komunitních služeb v oblasti péče o duševní zdravíPraha, 14. 9. 2020 – V pondělí 14. září 2020 proběhl na Střeleckém ostrově happening ŠLAPE NÁM TO UŽ 30 LET, který připomněl 30 let komunitních služeb v Praze. Akci pořádal Fokus Praha s přispěním Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 1 společně s dalšími organizacemi, které se duševnímu zdraví v komunitě věnují.

Přijďte si v pondělí 14. září 2020 v 17:00 hodin do Masarykova kulturního domu v Mělníku poslechnout přednášku na téma NEUROBIOLOGIE DEPRESE. Přednáškou Vás bude provázet Prof. MUDr. Cyril Höschl, Dr.Sc., FRCPsych.

Jedná se o přednášku, která se koná v rámci Týdnů duševního zdraví. Dozvíte se, co jsou rizikové a spouštěcí faktory, seznámíte se s významem naučené bezmocnosti, neuroticismu, hormonálních regulací a spoustu dalších informací o rozvoji deprese a její léčbě. Všichni jste srdečně zváni! 

 

 

 

 

24 7 2020 12

Šmodrchavý tvořivý pátek od 10 do 18 hodin

v zahradě Centra Břevnov

pro veřejnost, klienty, ev. kolegy z jiných pracovišť.

24 7 2020 12

Tvořivý pátek s mozaikou v zahradě Centra Břevnov

v rámci projektu Atelier Fokus Art se náramně vydařil. Podívejte se, co zajímavého vzniklo.

Příští jednodenní akce projektu bude v pátek 18.9.2020.

Přijďte v pStřelecký ostrovondělí 14. září na Střelecký ostrov na happening ŠLAPE NÁM TO UŽ 30 LET. Od 12 hodin tam pro Vás budou k dispozici zdarma šlapadla a bohatý program. Jde o další akci, kterou si připomínáme 30 let komunitních služeb a pořádáme ji v Praze společně s dalšími organizacemi, které se duševnímu zdraví v komunitě věnují. 

 

tablety perex

Pracovníci Centra duševního zdraví Podskalí se radují z nových tabletů! Ty darovala ČSOB Magistrátu hlavního města Prahy, který část z nich rozdělil mezi neziskové organizace jako poděkování za aktivní pomoc lidem bez domova v době koronavirové epidemie. Mezi tyto organizace patří i CDZ Podskalí.
Takové ocenění naší práce nás velmi těší a za darované tablety Magistrátu hlavního města moc děkujeme!

Výkonný ředitel Fokusu Praha Jan Sobotka v rozhovoru v pořadu Diagnóza F na Radio Wave Českého rozhlasu.Výkonný ředitel Fokusu Praha Jan Sobotka byl ve čtvrtek 6. 8. 2020 hostem pořadu Diagnóza F na Radiu Wave Českého rozhlasu. Řeč byla především o komunitních službách, které jsou již 30 let nedílnou součástí podpory lidí s duševním onemocněním a zároveň základním stavebním kamenem celé reformy péče o duševní zdraví v České republice. Rozhovor si můžete poslechnout zde.