Fokus Praha pomáhá UkrajiněFokus Praha se podobně jako řada dalších českých neziskových organizací aktivně zapojil do pomoci lidem z Ukrajiny, kteří v důsledku ruské agrese byli nuceni opustit své domovy. Válečným uprchlíkům nabízíme zejména psychosociální podporu, volnočasové aktivity pro děti v rámci dětských skupin a také dostupné ubytovací kapacity. Psychosociální podpora může probíhat na pobočkách našich služeb, po domluvě přímo v terénu nebo telefonicky a přes náš online chat. Aby byla psychosociální pomoc co nejefektivnější a zaměřená na reálnou integraci Ukrajinců do regionu, rozhodli jsme se, na základě vstupních analýz, zaměstnat u nás ve Fokusu profesionály přímo z Ukrajiny, kteří budou zároveň součástí specializovaného multidisciplinárního týmu financovaného Magistrátem hlavního města Prahy.

Pomoc uprchlíkům koordinujeme ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Praha a Organizací pro pomoc uprchlíkům. V případě Vašeho zájmu o individuální pomoc doporučujeme navštívit webové stránky pomahejukrajine.cz, nasiukrajinci.cz nebo stojimezaukrajinou.cz.

Tvůrčí dílna pro uprchlíky z Ukrajiny

Komunitní centrum Dílna Fokusu Praha se sídlem v Karlíně (Pernerova 502/50, Praha 8) nabízí uprchlíkům z Ukrajiny možnost odpočinku a tvůrčích činností. Ženy s dětmi mohou navštívit centrum každé pondělí od 14.00 do 18.00 hodin. Na místě je možné využívat počítač s internetem, šít na šicím stroji, vyrobit si hračku, skládat skleněnou mozaiku, malovat, kreslit apod. Kontaktní osobou je vedoucí centra Eva Baierová (viz leták níže).     

Letak Dilna Pomoc Ukrajina 

Kurzy češtiny pro uprchlíky z Ukrajiny 

Sociální rehabilitace Hvězdáři Fokus Praha nabízí v pondělí a ve středu od 13.00 do 16.30 hod. uprchlíkům z Ukrajiny možnost využít prostor plně vybavené dílny pro tvůrčí činnosti, společenské hry či vaření. K dispozici je také bezplatné připojení k internetu. Centrum může rovněž zprostředkovat výuku základů českého jazyka pro dospělé (v době výuky nabízí možnost hlídání dětí). Kurzy češtiny si je potřeba domluvit předem na tel. čísle +420 777 800 514 nebo přes e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..  

Leták Hvězdáři

 

Relax v Domě u Libuše

Své kapacity poskytuje také Dům u Libuše (Libušina 5, Praha 2) – konkrétně ve středu od 17.00 do 20.00 hodin a v sobotu od 10.00 do 15.00 hodin. 

Dům u Libuše - pomoc Ukrajině

Dům u Libuše - pomoc Ukrajině